Magnetické stavebnice Connetix. Prečo sú také obľúbené?

 

NÁŠ TIP: Kompletnú ponuku stavebníc Connetix nájdete v našom e-shope.

Ak sledujete na Instagrame profily mamičiek, určite ste si všimli, že medzi deťmi je veľkým hitom magnetická stavebnica značky Connetix.

Prečo je táto stavebnica taká obľúbená a prečo získala už toľko ocenení? Prečítajte si o nej všetko, čo potrebujete vedieť.


 

Ako vznikla stavebnica Connetix?

Stavebnica Connetix vznikla v Austrálii v roku 2019, takže je na trhu relatívne krátku dobu.

Založili ju rodičia dvoch rodín, ktorí sa prvýkrát stretli, keď ich deti začali spolu chodiť do základnej školy.

Zakladatelia boli učiteľka a strojný dizajnér. Obaja mali od detstva radi tzv. open-ended toys (hranie s otvoreným koncom), teda hračky, pri ktorých nebolo predpísané, ako sa s nimi dieťa má hrať, ale samé si môže vymyslieť svoj vlastný spôsob.

Postupne sa Connetix stavebnice rozšírili do celého sveta a aktuálne sú obrovským hitom.

Predáva sa v 3 farebných prevedeniach - dúhovom, pastelovom a čírom.

Prečo je taká obľúbená?

Hlavným dôvodom obľúbenosti tejto magnetickej stavebnice je jej jednoduchosť.

Magnety napomáhajú správnemu spájaniu jednotlivých dielikov a dieťa tak veľmi rýchlo dokáže vytvaráť ľubovoľné tvary.

Jednotlivé dieliky sú z plastu a po stranách obsahujú dostatočne silné malé magnety. Veľkou výhodou oproti konkurenciu je aj fakt, že všetky dieliky sú nielen lepené, ale aj nitované, čo zvyšuje bezpečnosť a nehrozí tak vypadnutie magnetu.

Sú vyrobené z netoxického ABS plastu, ktorý neobsahuje BPA, olovo a ftaláty. 

Aj keď sa stavebnica vyrába v Číne (veď ako skoro všetky hračky), je naozaj veľmi kvalitná a všetky dieliky sú krásne farebné, bez ostrých hrán a dostatočne bezpečné aby dieťatku neublížili. 


Stavebnica sa odporúča deťom vo veku 3 a viac rokov, pretože obsahuje aj menšie dieliky, či gulôčky, ktoré menšie deti môžu dávať do úst. 

Je vhodná pre chlapcov aj dievčatá.

Stavebnica po celom svete získala už celú radu ocenení. A nemožno sa čudovať - deti sa s ňou dokážu hrať bez toho, aby ste im museli vysvetlovať ako celá vec funguje a rodičia zase oceňujú edukačné vlastnosti tejto hračky - napríklad napomáha s motorikou, poznávaním farieb, ale hlavne cibrí detskú fantáziu a predstavivosť.

 
 

Koľko stojí Connetix?

Tak, ako napríklad stavebnice LEGO, ani Connetix nepatrí medzi lacné hračky.

Ak si chcete stavanie naozaj užiť, odporúčame zakúpiť aspoň Starter Pack, ktorého cena sa pohybuje okolo 85 €. V tomto balení nájdete 60 ks plastových dielikov, z ktorých sa už dá čo to vytvoriť.

Samozrejme jednotlivé sady sú medzi sebou kompatibilné a teda, tak ako pri spomínanom Legu, aj tu platí, že čím viac dielikov máte, tým krajšie a väčšie veci dokážete postaviť.

Za nás môžeme odporučiť 102 ks balenie, s ktorým sa deti naozaj dlho zahrajú.

 

Fantázii sa medze nekladú

Tak čo si z nej postavíte ako prvé?

Auto, dom, raketu, dinosaura ... Veľkou výhodou tejto stavebnice je to, že výtvory, ktoré z nej postavíte, sú limitované len vašou fantáziou.

V každom balení Connetix nájdete zošit s inšpiráciami, ale je len a len na vás, čo dokážete z tejto magnetickej stavebnice vytvoriť. 

Pre inšpirácie a návody určite odporúčame sledovať officiálny YouTube kanál Connetix a tiež aj ich Instagram. Nájdete tam kopec originálnych nápadov.

Ak sa vám podarilo niečo zaujímavé vytvoriť, pošlite nám to, prezdieľame to na našom Instagrame pre inšpiráciu ostatným.