SmartMax - chytrá magnetická stavebnica plná zábavy

smartmax

V našom e-shope nájdete veľký výber magnetických stavebníc SmartMax.

Čo nájdete v balení stavebnice SmartMax 70ks?

Stavebnica je uložená v priestrannom plastovom kontajneri s červeným uzatvárateľným vekom. Veko kontajnera a tiež jeho spodná vonkajšia časť slúžia ako podkladové dosky pre stavby.

Je to obrovská výhoda nakoľko nemusíte rozmýšľať nad umiestnením stavebnice v detskej izbe – má svoj praktický úložný box a tiež vďaka jeho prispôsobenému tvaru majú deti k dispozícii rozšírené možnosti pri ich hre. Sada Smartmax obsahuje tiež praktický návod s vysvetlením magnetických javov a prevedie vaše detičky aj jednoduchšími a zložitejšími stavebnými projektmi. Jednotlivé diely sú krásne farebnémanipulácia s nimi je jednoduchá.

70 kusovom balení nájdete 38 kusov krátkych tyčiek, 12 kusov dlhých tyčiek a 20 kusov guličiek

Kvalita hračky

Stavebnice SmartMax sú vyrobené z vysoko kvalitných materiálov, vďaka ktorým sú jednotlivé diely skutočne pevné a bezpečné.

Ani pri hrubom zaobchádzaní sa deťom nepodarí ich rozbiť a dostať sa tak k magnetom, ktoré sú umiestnené vo vnútri jednotlivých dielov. Už na prvý pohľad je vidieť, že stavebnica je vyrobená z kvalitných a pevných materiálov, tak ako aj samotný úložný kontajner. SmartMax je typ stavebnice, ktorý sa plným právom radí ku vzdelávacím magnetickým hrám.

Stavebnica vznikla v Belgicku a stihla získať už veľké množstvo ocenení, vrátane ceny „Hračka roka“ v Holandsku. 

stavebnica-smartmax-1

Ako sa s hračkou hrá?

Čím je dieťatko staršie tým viac a viac objavuje nové možnosti, ktoré mu stavebnica ponúka. Od jednoduchých stavieb sa dostáva ku stavbám veľkým a zložitým. Inšpirovať rôznymi stavbami sa môže tiež v priloženej brožúrke alebo naplno zapojí svoju kreativitu a fantáziu a bude si vymýšľať vlastné postavičky a stavby.

Zo stavebnice si môže postaviť rôzne 2D objekty, napríklad písmenká, čísla či rôzne geometrické tvary alebo sa pustí do zložitejších 3D objektov a vyskúša veľkolepé stavby, mosty či vysoké veže. S hračkou si rozhodne užije mnoho zábavy. 

stavebnica-smartmax-hra

Základné tvary magnetickej stavebnice

Základnými stavebnými tvarmi magnetickej stavebnice sú tyčky a guličky. Všetky diely stavebnice disponujú dostatočne silnými magnetmi, no práve dlhšie tyčky majú v sebe tie najsilnejšie magnety, aby udržali väčšiu váhu a ich spojenie bolo ešte pevnejšie.

Guličky sú zase dostatočne veľké, aby sa na ne vošlo viac ako 20 tyčiek naraz

Skvelo padne do detskej rúčky

Stavebnice SmartMax sú vhodné pre detičky už od 1 roka. Vďaka svojim tvarom úplne skvelo zapadnú už do malej detskej rúčky, čím sa samozrejme skvelo trénuje aj ich jemná motorika.

Jednotlivé magnetické diely stavebnice sú síce dobre padnúce aj do malých detských rúk, no zároveň sú natoľko veľké aby nemohlo dôjsť k ich prehltnutiu.

magneticka-stavebnica-smartmax

Stavebnica, ktorá s vašimi deťmi bude rásť

Pre detičky je veľmi zaujímavý jav magnetizmu, a to ako v prípade tejto stavebnice funguje. Postupom času určite prídu na to, že jednotlivé magnety sa k sebe priťahujú, sú ale aj také, ktoré sa naopak odpudzujú.

Stavebnica SmartMax má jednotlivé tyčky rozdelené na teplé farby (žltá, oranžová, červená a ružová)studené farby (modrá, odtiene fialovej a zelenej). Teplé farby smerujú von svoj južný pól a naopak studené farby smerujú von svoj severný pól, to znamená, že teplé farby sa medzi sebou navzájom odpudzujú a rovnako tak reagujú medzi sebou aj studené farby.

Vždy je teda potrebné spájať teplé farby so studenými, prípadne tyčky s bielymi guličkami, ktoré spájajú všetky farby.

stavebnica-smartmax

Benefity magnetickej stavebnice SmartMax

Okrem toho, že so stavebnicou zažijú detičky mnoho zábavy má benefity aj v mnohých ďalších oblastiach ich rozvoja.

SmartMax podporuje detskú tvorivosť a kreativitu, zlepšuje tiež manuálne zručnosti u detí, podporuje ich priestorovú predstavivosť a deti si pri stavebnici trénujú tiež koordináciu ruka-oko. Vďaka stavebnici sa môžu naučiť pomenovať základné tvary a farby a rozvíjať svoje zmyslové vnímanie.

Pri stavbe sa zase zlepšuje ich logické myslenie, schopnosť riešiť problémy a cibria si svoju trpezlivosť a sústredenosť. So stavebnicou SmartMax si deti môžu naplno užívať benefity otvorenej hryhra, ktorá nemá pravidlá, dieťa si ju tvorí samo a má otvorený koniec. Pri takejto hre si deti rozvíjajú okrem iného aj svoje sociálne a emocionálne zručnosti

Hodnotenie od rodičov

„Stavebnicu hodnotím ako veľmi kvalitnú hračku, ktorá deti podnecuje k tvorivej hre. Je veľmi dôležité, aby deti rozvíjali svoju kreativitu a fantáziu a táto hračka im to plne umožňuje. Taktiež spájanie magnetov a sledovanie tohto javu je pre nich fascinujúce, preto ich hračka rýchlo neomrzí a bude ich baviť veľmi dlhú dobu. Oceňujem tiež kompatibilitu medzi jednotlivými typmi stavebnice “

BABALÁC TIP: Objavte s nami všetky tipy stavebnice SmartMax

Magnetická stavebnica SmartMax má hneď niekoľko typov.

Doma môžete začať spájaním  3 – 4 dielikov, z ktorých vám vzniknú panáčikovia, zvieratká či dinosaury.

Po zvládnutí týchto jednoduchších stavebníc sa môžete vrhnúť napríklad na prvý vláčik, traktor alebo mix vozidiel. Ak by ste chceli ponechať kreativitu stavieb plne v rukách vašich detí vhodné pre ne budú magnetické stavebnice pozostávajúce práve z tyčiek, guličiek a polkruhov. Tieto stavebnice tiež môžete ozvláštniť pridaním guličkovej dráhy alebo rôznych ciest.

Samozrejmosťou je kompatibilita všetkých stavebníc medzi sebou a ich kompletnú ponuku si môžete pozrieť tu v našom e-shope. 

Hurá do objavovania a veľa zábavy prajeme všetkým detičkám!

 

Hru vyskúšala a popísala: Ing. Simona Kirschnerová, @ceresnova_mama