5 dôvodov prečo kúpiť stavebnicu Connetix

Prečo kúpiť Connetix

Magnetické stavebnice sú dnes veľkým hitom. Na trhu ich je veľké množstvo a niekedy je naozaj ťažké si vybrať.

V našom e-shope nájdete niekoľko druhov, no jednoznačne najobľúbenejšie sú stavebnice značky Connetix

Cieľom tohto článku určite nie je zhadzovať iné značky, pretože na trhu je aj veľa iných kvalitných stavebníc (Cleverclixx, Magna Tiles...). Chceme len vysvetliť prečo sú stavebnice Connetix také obľúbené a čo sú ich hlavné výhody.

Tu je našich 5 hlavných dôvodov:

1. TOP kvalita

Keď sme do nášho e-shopu vyberali, ktoré magnetické stavebnice zaradíme, bola pre nás rozhodujúca kvalita. A práve preto sme siahli po značke Connetix.

Magnety sú dostatočne veľké a dieliky držia spolu veľmi dobre. Najvyššie stavby sa stavajú práve z Connetix-u. 

Dieliky tejto stavebnice sú tiež veľmi kvalitne spracované a na rozdiel od lacnejšej konkurencie sú aj nitované, čo veľmi zvyšuje odolnosť pri hraní. 

Ak vám niekto bude tvrdiť, že stačí, ak sú dieliky len lisované/lepené a netreba ich nitovať, tak si predstavte napríklad montáž poličky nad posteľ - chceli by ste mať poličku na stene len nalepenú, alebo radšej aj priskrutkovanú? :)

2. Najväčší výber rôznych tvarov a doplnkov

Connetix ponúka najširšiu paletu rôznych tvarov a rozširujúcich sád. V našom e-shope ich nájdete viac ako 30. 

V týchto sadách nájdete okrem rôznych geometrických tvarov, aj veľmi obľúbené guličkové sady, sady na stavbu áut, ale aj originálne magnetické podložky, vďaka ktorým sú stavby ešte stabilnejšie. 

Connetix je v podstate ako Lego - čím viac dielikov máte, tým väčšie a krajšie stavby postavíte. A v prípade tejto značky je naozaj z čoho vyberať.

NÁŠ TIP: Premýšlate, ktorá sada Connetix-u bude pre vaše dieťa tá pravá? Spísali sme podrobného sprievodcu.

Connetix magnetické stavebnice

3. Krásne farby

Dúhové, pastelové, či číre? Connetix ponúka na výber dieliky, ktoré na svetle dokonale hrajú krásnymi farbami. Ako jedna z mála značiek, ponúka až 3 farebné varianty, takže si vyberie naozaj každý.

4. Skvelá podpora 

Stavieb z Connetix-u sú plne sociálne siete, takže o inšpiráciu pri stavaní naozaj nebude núdza. Oficiálny profil značky na Instagrame má takmer pól milióna sledovateľov, čo tiež hovorí o popularite a kvalite tejto značky. 

V baleniach stavebnice nájdete aj veľmi pekne spracovaný návod resp. knižku s inšpiráciami.

5. Kompatibilita

Stavebnice Connetix sú kompatibilné s ostatnými magnetickými stavebnicami, ako sú napríklad Magna Tiles, čo je tiež veľká výhoda. Môžete teda postupne dokupovať aj sady inej značky a všetko bude stále fungovať na 100%.

Magnetické stavebnice Connetix

Tak, to boli dôvody, prečo sú podľa nás stavebnice Connetix také populárne a medzi deťmi a rodičmi veľmi obľúbené.

Áno, tieto stavebnice určite nepatria medzi lacné hračky, no podobne ako spomínané Lego, si držia svoju kvalitu a poskytnú deťom (ale aj rodičom :) hodiny a hodiny kvalitnej zábavy.

Patria do kategórie STEAM hračiek, takže detičky nielen zabavia, ale naozaj pomôžu aj s rozvojom. Za nás ich môžeme len a len odporučiť.

- - - - -

NÁŠ TIP: Porovnali sme stavebnice značiek Connetix a Magna Tiles. Ktorá je lepšia?