Recenzia umývateľných voskoviek: Nielen na papier, ale i telo

recenzia umyvatelne voskovky

NÁŠ TIP: Tieto super voskovky nájdete v našom e-shope.

Máte doma malého Picassa? Tešte sa!

Tvorivé činnosti ako maľovanie či kreslenie sú totiž prospešné pre zdravý vývoj dieťatka

Ponúkajú mu priestor pre rozvoj fantázie, predstavivosti i kreativity a pôsobia upokojujúco. Rozvíjajú a podporujú jemnú motoriku i grafomotoriku. Kresba je pre deti tiež prostriedkom, ako môžu vyjadriť to, čo ešte nedokážu povedať slovami.

Už deti od útleho veku vnímajú maľovanie a kreslenie ako hru, ktorá im prináša zábavu a radosť. Sledovanie farebných čiar, ktoré sa objavujú pod ich prštekmi, detičky skrátka baví a fascinuje. 

Každý rodič ale dobre vie, že tieto tvorivé činnosti so sebou prinášajú aj riziká v podobe pokreslenej steny, nábytku či oblečenia. Ak aj vaše ratolesti rady kreslia kade-tade, len nie na papier, zaobstarajte im umývateľné voskovky. 

Dnes sa pozrieme na voskovky značky Tookyland, ktoré majú okrem umývateľnosti aj niekoľko ďalších skvelých vlastností, ktoré ocení nielen vaša ratolesť, ale aj vy ako rodič. Tak poďme na to! 🙂

Voskovky pre deti
Prečo práve voskovky Tookyland? 

Možnože sa teraz pýtate, v čom sú voskovky Tookyland výnimočné, veď voskovka ako voskovka. Nuž, tieto voskovky majú v porovnaní s klasickými voskovkami hneď niekoľko odlišností, ktoré stoja za to. 

Použiteľné na kreslenie na papier, ale aj na tvár a telo

Kým voskovky, ako si ich môžeme pamätať ešte z čias nášho detstva boli určené výlučne na kreslenie na papier, s týmito voskovkami môžu deti kresliť aj na tvár a telo a užiť si tak kopec zábavy. 

Ľahko umývateľné 

Voskovky sa dajú z tváre veľmi jednoducho a rýchlo umyť. Postačí iba voda a trochu mydla. 

Ak sa náhodou stane, že si to váš malý umelec namieri namiesto papiera na stôl, nezúfajte. Voskovky totiž idú veľmi dobre zotrieť aj z rôznych povrchov. Sú dokonca aj prateľné, pri teplote 45 °C. Teda nehrozí ani zničenie oblečenia. 

Bezpečné a zdraviu neškodné zloženie 

Zloženie voskoviek je čistý glycerín, ktorý je nezávadný a zdraviu bezpečný. Nespôsobuje alergické reakcie a nedráždi ani citlivú detskú pokožku. Obavy nemusíte mať ani v prípade, že sa váš drobec náhodou rozhodne voskovky  ochutnať. 

Aby voskovky farbili, boli pri ich výrobe použité, taktiež neškodné, rastlinné farbivá. 
Kvalitné voskovky pre deti

Ako sa s voskovkami Tookyland maľuje? 

Veľkou výhodou týchto voskoviek je, že sa s nimi veľmi dobre maľuje a kreslí. Stačí iba jemne potiahnuť po papieri.  To je veľmi dôležité predovšetkým pri menších deťoch. 

Dieťatko totiž za sebou hneď vidí výsledok, má radosť z kreslenia, teda aj motiváciu pokračovať.

Aj maľovanie na telo či tvár ide veľmi jednoducho - jemné dotknutie voskovky s pokožkou a už sa vo veľkom kreslí.  Jednotlivé farby sú krásne, výrazne, na papieri aj na pokožke. 

Aj pri týchto voskovkách, však rovnako ako pri tých klasických, treba počítač s jemným roztieraním či otláčaním pri šúchaní s rúčkou. 

voskovky tookyland

Voskovky, ktoré sa len tak nezlomia

Problémom klasických voskoviek je ich lámavosť. Neraz postačí len trochu viac pritlačiť na papier a z jednej voskovky sú zrazu dve. A to teda môže zamrzieť či nazlostiť nejedného malého umelca. 

Každá jedna voskovka Tookyland preto dostala ochranné puzdro, z ktorého sa jemným pootočením jednoducho vysúva von. To teda znamená, že tieto voskovky  sa len tak nepolámu a vydržia dlho. 

Na voskovkách nechýba ani vrchnák, ktorý chráni ich vrchnú časť. Voskovky sú uložené v praktickom boxe, vďaka ktorému sa len tak ľahko nezapatrošia.

Podporia jemnú motoriku, pomôžu s učením farieb

Maľovanie či kreslenie sú pre dieťatko prospešnými aktivitami, ktoré priaznivo ovplyvňujú jeho vývoj. Držaním voskovky, ako aj samotným kreslením, dieťa trénuje prácu prštekov a teda aj jemnú motoriku, ktorá je základom pre akékoľvek jeho zručnosti.

Maľovanie je tiež bránou do sveta fantázie, kde dieťatko môže naplno rozvíjať svoju kreativitu. 

Môže byť tiež skvelým spôsobom, pri ktorom dieťa “spomalí” a upokojí sa.  Vďaka kresbe však môže vyjadriť aj svoje pocity a emócie. Skúste si spoločne kresliť a potom sa o vytvorenom obrázku rozprávať. 

Maľovanie voskovkami možno tiež využiť aj na učenie farieb. 
tookyland voskovky

Dostupné balenia a ich cena: Koľko vás budú stáť umývateľné voskovky Tookyland? 

Pri týchto voskovkách treba určite spomenúť cenu, pretože tá je v porovnaní s klasickými voskovkami o dosť vyššia. A teda môže byť mnohými rodičmi vnímaná ako mínus. 

Na druhej strane však treba povedať, že vlastnosti voskoviek ako zdraviu nezávadné zloženie, umývateľnosť, ochranné puzdro na každú voskovku či praktický, úložný box sa museli niekde odraziť. 

Voskovky Tookyland sú dostupné v troch baleniach - najmenšie 12 kusové balenie, stredné 24 kusové balenie a najväčšie balenie obsahujúce až 36 kusov voskoviek v tých najrozličnejších farbách. 

Kým malé balenie vás vyjde na cca 13 eur, stredné na cca 20 eur, a za veľké balenie zaplatíte sumu okolo 26 eur. 

Pokiaľ teda váhate, na začiatok môžete na skúšku siahnuť po najmenšom balení a presvedčiť sa tak o kvalite týchto voskoviek.
Umývateľné voskovky

Výhody i nevýhody voskoviek Tookyland: Prečo nimi maľovať? 

 Tak si to teda zhrňme. Aké plusy majú nami hodnotené voskovky? 

  • Zdraviu nezávadné zloženie 
  • Umývateľné 
  • Vhodné na maľovanie na papier, ale aj telo a tvár 
  • Každá pastelka má ochranné puzdro
  • Praktický úložný box
  • Rozvíjanie jemnej motoriky 
  • Rozvíjanie kreativity a fantázie 

A čo mínusy? 

  • Vyššia cena 
  • Otláčanie

Voskovky pre najmenších
Naše celkové hodnotenie 

Voskovky značky Tookyland sú skvelou voľbou pre rodičov, ktorí už nechcú stále dookola míňať peniaze za nové voskovky. Aj keď je ich cena vyššia, vďaka ochrannému obalu sa nepolámu a teda vydržia naozaj dlho. 

Maju bezpečné zloženie a sú vhodné nielen na maľovanie na papier, ale aj na tvár a telo. Sú tiež veľmi ľahko umývateľné. 

Manipulácia s nimi je jednoduchá, deťom sa v rukách držia veľmi dobre. Vďaka ich jemnosti maľujú už pri prvom dotyku s papierom, bez nutnosti tlačenia. 

Deťom maľovanie s voskovkami prináša radosť a zábavu, ale aj rozvoj jemnej motoriky i grafomotoriky, či podporu koncentrácie a ponúka nekonečné možnosti, ako môžu popustiť uzdu svojej fantázii.