10 tipov na hry, ktoré netreba kupovať

Zahrať sa možno aj bez hračiek. Skúste niektorú z týchto hier, ktoré sme sa za našich detských čias hrávali i my. 

1. Schovávačka

Obľúbená hra na schovávačku, ktorá nikdy neomrzí. Stačí si iba určiť pravidlá a začať počítať: „Jeden, dva, tri…. Schovaný, neschovaný, ideeeeeeem”.

2. Bunkre

Vezmite deku a prikryjte ňou stôl, pod ktorým sa bude nachádzať bunker. Vstúpiť do neho bude môcť len ten, kto uhádne heslo.

3. Škôlka

K tejto hre postačí iba krieda a cesta. V prípade zlého počasia vám výborne poslúži aj maliarska páska, ktorú nalepíte na podlahu do tvaru škôlky. Hor sa do skákania!

4. Slepá baba

Na túto hru nepotrebujete žiadne špeciálne pomôcky, iba šatku, ktorou sa zaviažu oči “Slepej babe” a potom už môžete spustiť staré známe: „Slepá baba, na čom stojíš?” a začať naháňačku.

5. Maľovanie na chrbát

Hra, na ktorú musíte byť dvaja. Jeden sedí a ten druhý mu na chrbát prstom maľuje čísla alebo písmená, ktoré musí uhádnuť osoba, na ktorej chrbát sa maľuje. Takáto hra rozvíja hmatové vnímanie.  

 

6. Je to tu v izbe a začína sa to na…

Na hranie tejto hry nepotrebujete absolútne nič a môžete si ju zahrať kedykoľvek a kdekoľvek. Stačí si vybrať nejaký objekt v miestnosti, napríklad televízor a dať vašim spoluhráčom indíciu: „Je to tu v izbe a začína sa to na T a končí na R”, a hádanie môže začať. 

7. Meno, mesto, zviera, vec

Hra, ktorou zabavíte deti aj na niekoľko hodín a pritom si precvičia svoje vedmosti a zároveň sa naučia aj niečo nové. 

8. Hľadanie pokladu

Spravte z vašich ratolestí pátračov. Vyberte nejaký predmet, ktorý bude poklad, dobre ho schovajte a pripravte deťom mapu pokladu, pomocou ktorej sa k nemu dostanú. Nezabudnite aj na prekážky. 

9. Módna prehliadka

Hra, ktorou dostanete predovšetkým malé slečny. Vyobliekajte sa spolu do krásnych šiat, urobte si účes, namaľujte sa. Zahrať sa môžete aj na súťaž krásy Miss. 

10. Karaoke

S karaoke si deti zaručene užijú kopec zábavy. Najmä, ak spevácke výkony nebudú konkurencie hodné známym speváckym hviezdam. 🙂