10 + 10 tipov na najsuper hračky pre chlapcov a dievčatá

Máte doma dinomaniakov, staviteľov, objaviteľov, princezné, kreatívne duše či vášnivých knihomoľov? Tak to vám v zbierke určite nemôžu chýbať nasledujúce hračky a knihy v tom najkvalitnejšom šate.

Vybrali sme z nášho e-shopu pre vás 10 + 10 tipov na kvalitné a pekné hračky s pridanou hodnotou. 

Vďaka nim vaše ratolesti podporíte v rozvoji jemnej motoriky, ale i v kreatíve či lepšej koncentrácii. Hračky sú určené do tých najjemnejších rúk bábätka, ale i ostrieľaného toddlera. A tak si pri výbere nezabudnite všimnúť najmä obal, kde sa nachádza odporúčanie pre vek dieťaťa. Príjemné vyberanie prajeme. :) 

TOP 10 HRAČIEK PRE CHLAPČEKA 

Magnetická kniha – dinosaury

dinosaury-kniha

- vek 3 až 8 rokov 
Magnetická hračka, ktorá nesmie chýbať v detskej izbičke pravého dinomaniaka. Táto kniha je primárne určená pre deti od 3 – 8 rokov, no využiteľná je určite omnoho skôr a omnoho dlhšie. Dieliky dinosaurov sú vyrobené z tvrdého a odolného kartónu a magnetická časť sa nachádza po celej ploche dielika.

A tak vám hračka nielenže dlho vydrží, ale je priam stvorená na rôzne typy povrchov. “Spravili sme si na chladničke malý dinopark,” –  pridala zákazníčka inšpiráciu na hranie. Všetky magnetické dieliky sú pevne “uzamknuté” v škatuľke v tvare knihy na magnet, a tak je kniha ideálnym sprievodcom nielen doma, ale i počas dlhých ciest.

   

Kreslenie krok za krokom autá

deti-sa-ucia-kreslit

- vek od 3 rokov
Milovníci motorových vozidiel všetkého druhu zbystrite pozornosť. Máte ideálnu šancu napraviť všetky resty z minulosti a spolu s vaším dieťaťom sa naučiť konečne nakresliť motorku. Alebo lietadlo. Alebo niečo iné. Všetko pekne krok po kroku. Tak, priznajte sa, kto mal pri kreslení väčšiu trpezlivosť a vedel sa viac sústrediť – vy alebo vaše dieťa? 

 

Skladací drevený vláčik

vlacik-pre-deti- vek od 1 roka
Aj vás prepadáva nostalgia za detstvom, keď sa povie skladací drevený vláčik? Drevený vláčik aj pre tých najmenších drobcov vezie roztomilé zvieratká. Vláčik je zároveň stavebnicou a jeho dieliky sa vmestia aj do bábätkovských ručičiek. Vláčik má vpredu aj šnúrku, a tak si ho váš malý roztomilý objaviteľ môže so sebou vziať aj na prechádzku.  

 

Drevené kocky – prehliadka zvierat

kocky-pre-deti- vek od 18 mesiacov
Postavte si leva, zebru či žirafu. Alebo žirafo-krokodýla či macko-mačku? Táto drevená stavebnica ponúka nekonečné množstvo možností a rôznych kombinácií. A výtvory vašich drobcov už len čakajú na to, keď sa predvedú pred zvyškom rodiny. 

 

Magnetická stavebnica CONNETIX

stavebnica-connetix- vek od 3 rokov
Vyčarujte si domy, zámky, zvieratká či obľúbené figúrky v 2D aj v 3D. S touto magnetickou stavebnicou je možné naozaj všetko. Magické spájanie dielikov deti baví a fascinuje. A nielen deti.

S touto stavebnicou sa zabaví celá rodina. Nemusíte sa báť, že vaši najmenší prehltnú malé magnetické časti, tie sú totiž schované priamo v priehľadných plastových dielikoch, ktoré sú vyrobené z netoxického plastu. Táto stavebnica bude rásť s vašimi drobcami. “Veľmi odporúčam, moje deti sa s ňou vydržia hrať celé hodiny…,” píše spokojná zákazníčka.

A nielen to, hrou so stavebnicou sa u malých architektov rozvíja jemná motorika, podporuje na kritické a logické myslenie, zmysel pre spoluprácu a rozvoj manuálnych zručností či pochopenie príčiny a následku. 

BABALÁC TIP: Viete ktorú stavebnicu Connetix si vybrať? Poradíme vám!

Magnetická stavebnica CONNETIX – sada 24 kusov Motion

connetix-auta- vek od 3 rokov
Superschopnosti magnetickej stavebnice sme už priblížili. A teraz si predstavte, že s touto sadou môžete vaše výtvory umiestniť na štyri kolesá.

Pre všetkých malých staviteľov a milovníkov vozidiel všetkých druhov: “Syna fascinuje, že si môže postaviť autá presne podľa svojej fantázie. Jednoznačne jeho najobľúbenejšia stavebnica…” Odporúčame ju zakúpiť si ako štartovací balíček. 

 

Zatĺkačka veselí krtkovia

zatlkacka-krtkovia- vek od 18 mesiacov
Zatĺkanie s kladivkom milujú všetky deti. Podporuje motoriku, ale i koncentráciu. No pozor, s každým ďalším úderom kladivka po jednom krtkovi z nory víťazoslávne vykukne ďalší krtko.

A tak sa hra nikdy nekončí. Jednotlivé nory sú zároveň očíslované, čím v neskoršom veku môžete u dieťaťa podporiť rozpoznávanie čísel.   

 

Aktívny trojuholník so zvieratkami

edukacny-trojuholnik- vek od 1 roka
Aktívny trojuholník je nabitý aktivitami rôzneho druhu, a to zo všetkých jeho päť strán. Deti sa zabavia s počítadlom, rozpoznávaním zvierat či s abecedou. Podporia si tak jemnú motoriku fantáziu, môžete sa prostredníctvom neho učiť farby, čísla či písmenká abecedy.

Konštrukcia trojuholníka je naozaj pevná, nemusíte sa báť žiadnych oddeliteľných dielikov. Iustrácie na trojuholníku sú namaľované netoxickými farbami. Tak aktívnemu skúmaniu zdar a ožužlávaniu zvlášť! 

 

Moja zvuková knižka Zvieratká

knizka-pre-chlapca- vek od 3 rokov
Vydajte sa spolu s vaším drobcom na dobrodružnú cestu za zvukmi zvierat. Ako šteboce sýkorka a ako trúbi slon? Aké zvuky patria na farmu a aké sa nesú exotickou džungľou? Realistické zvuky sú doplnené zaujímavými informáciami o jednotlivých prostrediach (pri rybníku, v džungli, doma a v meste a pod.) a krásnymi ilustráciami.   

 

Kniha s čarovnou baterkou Dobrú noc, psíček

dobru-noc-psicek- vek od 3 rokov
Malý psík je pripravený na spánok, no ešte predtým musí dať dobrú noc všetkým svojim kamarátom. No musí ich na jednotlivých stránkach nájsť a na to potrebuje vašu pomoc. Stačí, ak vsuniete čarovnú baterku medzi stránky, a tak zistíte, kto sa skrýva pod rúškom noci.

Text vo veršoch učí deti vnímať prirodzený rytmus reči. Túto pokojnú a príjemnú aktivitu v rámci večernej rutiny ocenia nielen deti, ale isto aj vy. 

 

TOP 10 HRAČIEK PRE DIEVČATKO 

 Magnetická bábika Lili

magneticke-obliekanie

- vek od 3 rokov
Táto skladačka je určená pre všetky malé parádnice. Vyberte si obrázok s prostredím, maketu Lili a ide sa na to. Lili je pripravená na všetky uletené i serióznejšie “outfity”, stačí len popustiť uzdu fantázii. Pohrať sa môžete ako s oblečením, tak aj s doplnkami či s účesmi. Táto kreatívna magnetická hra ponúka nekonečné množstvo tých najšialenejších kombinácií. 

 

Magnetická kniha – rozprávky

magneticke-rozpravky

- od 3 rokov
S touto magnetickou skladačkou sa prenesiete do rozprávky. Zahrajte sa na Červenú čiapočku či Kocúra v čižmách. Vyberte si kartu s rozprávkou, ktorá je vám najmilšia, a už skladáte. Pritom si môžete spolu s dieťaťom rozprávku aj porozprávať. Podporujete tak uňho nielen tvorivosť, ale i predstavivosť či fantáziu.

Jednotlivé dieliky sú magnetické (podobne ako v magnetickej knihe Dinosaury), takže manipulácia je jednoduchá. Všetky dieliky spolu s kartami sú uložené v praktickom kufríku knihe, takže si skladačku pokojne môžete vziať aj na cesty. 

 

Kreslenie Krok za krokom – princezné

kreslenie-princezne- od 3 rokov
Naučte sa kresliť princezné, zámky ako z rozprávky či Popoluškin koč krok za krokom. Ak sa vám niečo nepodarí, kresbu môžete jednoducho zotrieť a začať odznova. A všetko ostatné je už len na vašej tvorivosti.  

 

Vkladačka prvé počítanie a priraďovanie farieb

pocitanie-pre-deti_1- vek od 18 mesiacov
Vyhľadávanie, triedenie a priraďovanie krúžkov k jednotlivým farbám nebolo nikdy zábavnejšie. Hravé motívy na obrázkoch nielenže učia deti farby, ale môžete sa s nimi zahrať hru na jednoduché počty. “Toto je jedna z mojich najobľúbenejších hračiek,” potvrdzuje jej využiteľnosť aj zákazníčka.  

 

Šnurovacie zvieratká

snurovacie-zvieratka- vek od 2 rokov
Šnurujte, viažte, motajte. Vytvorte zebre prúžky, levovi hrivu a krokodílovi šupiny. Na krokodílovi pristál vtáčik, prišnurujete ho? Šikovné detské pršteky zvládnu aj tie najnáročnejšie úlohy. Zmysluplne a hravo. 

 

Magnetická stavebnica CONETIX

connetix-pre-deti- vek od 3 rokov
Vyčarujte si domy, zámky, zvieratká či obľúbené figúrky v 2D aj v 3D. S touto magnetickou stavebnicou je možné naozaj všetko. Magické spájanie dielikov deti baví a fascinuje. A nielen deti. S touto stavebnicou sa zabaví celá rodina. Nemusíte sa báť, že vaši najmenší prehltnú malé magnetické časti, tie sú totiž schované priamo v priehľadných plastových dielikoch, ktoré sú vyrobené z netoxického plastu.

Táto stavebnica bude rásť s vašimi drobcami. A nielen to, hrou so stavebnicou sa u malých architektiek rozvíja jemná motorika, podporuje na kritické a logické myslenie, zmysel pre spoluprácu a rozvoj manuálnych zručností či pochopenie príčiny a následku. Krásna pastelová farba poteší všetky dievčatká. 

 

Počúvaj, kto to môže byť? Domáci maznáčikovia

knizka-o-zvieratkach- vek od 1 roka
Krásna realistická knižka pre všetkých milovníkov zvierat. Spoznaj s touto zvukovou knižkou plnou fotografií vašich domácich maznáčikov a zisti o nich zaujímavé informácie. Pohladkaj ich jemné kožúšky, spoznaj, ako robí psík či morčiatko. 

 

Samolepky – motív princezničky

samolepky-princezne- vek od 4 rokov
Všetky dievčatká zbožňujú samolepky. S motívom princezien sú o to atraktívnejšie. Kreativite sa medze nekladú. Nakreslite si na papier rozprávkové motívy a dotvorte ich samolepkami. Alebo môžete nálepku rozstrihnúť na dve polovice a každú nalepiť do jednej papučky. Dievčatko tak bude vedieť, ktoré papučky sú jej a ktorá patrí na ktorú nôžku.  

 

Postupové puzzle – obliekanie do zimy

ako-sa-ma-dieta-same-obliect- vek od 2 rokov
Postupové puzzle znázorňujú dieťa, ktoré sa oblieka do zimy. Vašou úlohou je zoradiť puzzle do správneho poradia. Pomocou puzzle si dieťa vizualizuje obliekanie v logickej následnosti. Skvelá pomôcka pre nás – rodičov, čo myslíte?

 

Didaktická hra Hmataj a nájdi

hmataj-a-najdi-hracka

- vek od 2 rokov
Vezmite si kartu z kôpky a pomocou hmatu nájdi vo vedierku príslušný tvar. Kto prvý zaplní svoju kartu príslušnými tvarmi, vyhráva. Budete to vy, či vás dieťatko “hmatovo” predbehne? Precvičte si predstavivosť a orientáciu v priestore. Pravidlá hry môžete prispôsobiť aj tým najmenším detičkám. S tými väčšími si môžete zahrať Loto či Bingo.